Виховна робота класного керівника 6-А класу ШСШ I-III ступенів № 1 Леперт О.А. базується на таких пріоритетних напрямках: громадянський, моральний, превентивний, екологічний, художньо-естетичний, військово-патріотичний, здоровий спосіб життя, фізичне і трудове навчання, розвиток творчих здібностей учнів.
Метою виховної роботи вчителя є формування внутрішньої системи моральних регуляторів поведінки, активної громадської позиції громадянина України, розвиток особистості учнів, формування їх інтелектуального та морального потенціалу, виховання в школярів цілісного сприйняття навколишньої соціальної та природної дійсності. Особлива увага у виховному процесі приділяється формуванню активної громадської позиції у дітей, реалізації творчих та розумових здібностей, створенню передумов для подальшого успішного життя, вихованню та розвитку здорової життєдіяльної особистості. Основними документами, якими керується Леперт О.А. у виховній роботі, є: Національна програма «Діти України», Національна доктрина розвитку освіти, Закон України «Про освіту», закон України «Про мови», концепція громадянського виховання, комплексна програма профілактики і запобігання поширення алкоголізму, наркоманії, токсикоманії та СНІДу серед населення міста, Національна програма патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства, регіональна програма «Обдаровані діти», Програма профілактики ВІЛ-інфекції/ СНІДу, Національна програма оздоровлення дітей, Закони України «Про пожежну безпеку», «Про охорону праці», комплексна програма «Фізичне виховання - здоров’я нації».
У I та II семестрі 2014-2015 навчального року виховна робота проходила за місячниками, а саме: місячник безпеки руху «Збережи здоров’я на все життя» (вересень); місячник превентивного та громадянського виховання учнів «Вивчаємо закон» (жовтень); місячник патріотичного виховання учнів «Ми - шосткинці» (листопад); місячник народознавства «Звичаї мого народу» (грудень); місячник краєзнавчої роботи «Краю мій – моя земля» (січень); місячник милосердя «Краплини добра» (лютий); місячник художньо-естетичного виховання «Таланти твої, Україно!» (березень); місячник екології «Природа – це казка, яку треба читати серцем» (квітень); місячник родинного виховання «Я і моя сім’я» (травень).
З метою формування в учнів національної свідомості та поваги до державних символів було створено куточок національної символіки. Було проведено заходи щодо виховання патріотичних почуттів, національної гідності, а саме: години спілкування «Виховання громадянина-патріота», «Україна – моя рідна Батьківщина», які формують соціальну активність та здатність взяти на себе відповідальність. Важливе місце для адаптації учнів до соціального середовища є правова освіта. З цією метою було проведено класні години «Конституція України – Основний Закон для нас», «Декларація прав дитини. Конвенція ООН «Про права дитини», відеолекторій «Права дитини проти насильстава».
Моральне виховання спрямоване на формування в учнів моральної свідомості, утвердження загальнолюдських та національних цінностей, моральних норм. З цією метою було проведено зустріч з вчителем- ветераном Гончаренко Н.І.
З метою розвитку життєвої позиції, визначення та формування обов’язків учнів до навколишнього світу та життя Леперт О.А. провела заходи на етичну тематику: «Вчимося доброті», «Турбота». Учні брали участь в акції «Милосердя» (допомога дітям з вадами здоров’я дитячого закладу «Топольок», воїнам АТО).
З метою формування в учнів культури здорового способу життя у школі було організовано тиждень безпеки дитини, «Веселі старти», змагання з футболу. Учні класу брали активну участь в цих заходах.
Особливу увагу вчитель приділяє превентивному вихованню, профілактиці та попередженню правопорушень серед учнів. Систематично проводилися бесіди, вікторини, класні години, пізнавальні ігри, індивідуальні бесіди з учнями та батьками. З метою профілактики правопорушень було здійснено екскурсію до позашкільного закладу ЦЕВ із залученням учнів до гурткової роботи.
У вересні-місяці було організовано зустріч з працівником пожежної частини міста Шостки Д.М.Коробейником з питання дотримання протипожежної безпеки. Учні брали участь у проведенні свята «Посвята у 5-класники». Підготували чудову композицію для участі у конкурсі «Поліська осінь». До Дня Партизанської слави була організована екскурсія до міста Путивль, Спадщанського лісу.
У жовтні-місяці учні відвідали театральну виставу «Скарби чарівника». Брали участь у конкурсі «Юні природознавці» на базі СЮН виборовши I місце.
У листопаді-місяці учні переглянули фільм до Дня пам’яті Голодомору. Брали участь в інсценізації народної казки (тиждень російської мови).
У грудні-місяці було проведено позакласні заходи на тему «Всесвітній День боротьби зі СНІДом та толерантного ставлення до ВІЛ позитивних людей», «6 грудня – День Захисника Вітчизни», «Духовність української родини» тощо. Учні брали участь у конкурсі на кращу Новорічну композицію.
У січні-місяці було проведено позакласні заходи на тему «Обов’язок. Мораль. Відповідальність», «Деня пам’яті Героїв Крут». Учні брали участь в акції «Серце до серця»тощо.
У лютому-місяці учні брали участь у благодійній акції милосердя, у заходах до Дня рідної мови, в акції «Улюблена книга – в подарунок шкільній бібліотеці».
У березні-місяці було проведено позакласні заходи на тему «Україно – матінко моя!», «Ми тебе не забудемо, Тарасе!», свято «Від щирого серця», здійснено екскурсію до музею імені І.Кожедуба.
У квітні-місяці учні класу були учасниками екологічного брейн-рингу, спортивних заходів до Дня здоров’я. Було проведено класні години «Суд над лихослів’ям», «Дзвони Чорнобиля», різноманітні вікторини,
У травні-місяці учні брали участь в акції «З добрим ранком, ветеране!». Було проведено цікаві заходи на тему «Моя сім’я – моє багатство», «Цілую ніжно материнські руки» тощо.
Протягом навчального року вчитель організовував учнівські та батьківські збори з питань успішності та поведінки, профілактики правопорушень, збереження здоров’я дітей, зміцнення учнівського колективу, тісно співпрацював з вчителями-предметниками, практичним психологом школи Крапивною С.В.
У 2014-2015 навчальному році робота класного керівника 5-А класу Леперт О.А. буде спрямована на виховання толерантної людини, яка має володіти певними якостями, вмінням співпрацювати з батьками, педагогами, товаришами.
Немає коментарів:
Дописати коментар